strona główna
banner

Szkolenie z zakresu agrotechniki rzepaku, zbóż i kukurydzy

2011-02-09
Szkolenie z zakresu agrotechniki rzepaku, zbóż i kukurydzy

W dniu 08.02.2011 w restauracji Pod Wierzbą w Żychlinie odbyło się szkolenie z zakresu agrotechniki rzepaku, zbóż i kukurydzy, zorganizowane przez firmę AgroCENTRUM. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykłady inż. Adama Paradowskiego z Instytutu Ochrony Roślin z zakresu środków ochrony roślin stosowanych w uprawach rolniczych. Pan Paradowski przedstawił skuteczność działania herbicydów i konieczność ich stosowania w zależności od występujących chwastów i warunków klimatyczno-glebowych.

Zaproszeni Goście zapoznali się ofertą dwóch koncernów chemicznych. Dr Sławomir Kutryś przedstawił firmę Dow AgroSciences. Dużym zainteresowaniem wśród Gości cieszył się preparat LANCET PLUS 125 WG, nowy herbicyd do powschodowego, wiosennego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i MUSTANG FORTE 195 SE, najwyższej jakości herbicyd opracowany specjalnie do powschodowego, wiosennego zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych.

Słuchacze mogli zapoznać się z ofertą firmy Arysta LifeScience. Pan Krzysztof Joachim przedstawił między innymi korzyści ze stosowania biostymulatora ASAHI SL, jako preparatu zwiększającego odporność na niekorzystne warunki środowiska, w których żyje roślina. Dużo uwagi poświęcił aktywatorowi MULTOLEO. Jest to nowoczesny preparat uzyskany z alg, który ułatwia pobieranie wszystkich składników mineralnych z roztworu glebowego.

Swoje produkty przedstawiła firma Intermag oferująca nawozy dolistne. Zaproszeni Goście zapoznali się z programem dolistnego dokarmiania rzepaku, zbóż i kukurydzy.

Ostatni wykład prowadził Pan Dariusz Frątczak przedstawiciel firmy Saaten Union, który zapoznał producentów rolnych z ofertą nasion kukurydzy. Dużym zainteresowaniem wśród rolników cieszyła się odmiana kiszonkowa SUBITO i odmiana ziarnowa SUDOKU.
Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.