strona główna
banner

Kukurydza w sezonie 2014

2014-01-18
Kukurydza w sezonie 2014

 

Każdy doświadczony plantator kukurydzy wie jak ważny jest dobór właściwej odmiany do użytkowości plonu a także do warunków glebowo-klimatycznych. Według naszej najlepszej wiedzy oraz doświadczeń hodowców podzieliliśmy niniejsze odmiany ze względu na sposób wykorzystania uzyskanego plonu oraz indywidualnych wymagań siedliskowych.

 W sezonie 2014 oprócz uznanych w uprawie mieszańców, takich jak SUBITO, SUSANN czy SUNMARK, oferujemy państwu 3 nowe, zweryfikowane w Polskich warunkach klimatycznych odmiany kukurydzy: SULANO, SULEYKA oraz SUDOR.

 SULANO jest naszą najwcześniejszą odmianą z przeznaczeniem do uprawy na ziarno również w najchłodniejszych regionach kraju. Cechuje się dużą tolerancją na stres oraz bardzo dynamicznym rozwojem początkowym. Prosimy zwrócić uwagę również na odmianę SULEYKA, która wykazuje się ponadprzeciętnym wzrostem roślin, małą podatnością na wyleganie oraz bardzo wysokim i stabilnym plonem ziarna. Najmniejsze wymagania wśród nowych odmian posiada SUDOR. Charakteryzuje się bardzo wysokim zbiorem, łatwo wymłacalnego, ziarna typu DENT a także bardzo wysokimi roślinami i plonem suchej masy.  Na stronie 6 aktualnego katalogu przedstawiamy Państwu mieszańce które w sezonie 2014 będzie można ocenić na naszych poletkach doświadczalnych i polach demonstracyjnych.

Dzięki badaniom własnym a także COBORU i jego ośrodkom siostrzanym w UE, przedstawiamy Państwu szczegółowe charakterystyki poszczególnych odmian.  Mamy nadzieję, że zamieszczone w niniejszym katalogu informacje pozwolą na wybór odpowiedniej odmiany dzięki której, osiągną Państwo sukces w uprawie. 

KATALOG ODMIAN 2014